SonicWALL Firewall Kurulumu

SonicWALL Firewall Kurulumu

Gelişmiş Uygulama Kontrolü : Yeni nesil yazılım mimarisi ile Sonicwall UTM / Firewall ürünleri tüm uygulamaları monitor eder ve kontrol sağlar.
Merkezi Gateway : Networkün en önüne konumlandırılarak ilk çizgi savunmasını üstlenir.
İç Bölge Koruması : Sadece dışarıdan içeriye yada içeriden dışarıya değil netwokünüzün iç bölgeleri  ( departmanlar ) üzerinde de gelişmiş kontrol ve koruma yetenekleri sağlar.
Uç Nokta Koruması : Merkez noktaya bağlı şubeler veya uç organizayonlar için merkezi kontrol ve koruma yetenekleri sunar.
7/24 Destek : Sonicwall kullanıcıları dağıtıcı ve partner destekleri yanı sıra doğrudan Sonicwall tarafından verilen web , telefon , e-mail desteğinden yararlanabilirler.
Active Directory Entegrasyonu : Kullanıcı haklarını Active Directory üzerinden yönetmek mümkündür.
Yüksek Performans : Sonicwall a patentli firewall mimarisi ve 16 core a kadar çıkan işlemci mimarisi ile rakiplerinden farklı olarak tüm fonksiyonları devrede iken ( UTM ) rakipsiz bir performans sunar.
Enforced Client Antivirüs : Sonicwall firewall aynı zamanda bir antivirüs server gibi davranarak son kullanıcılara zorla Sonicwall Antivirüs Client yükleyerek yönetip raporlayabilir.

Cihazın ilk kurulumu ise https://192.168.168.168 IP si ile ulaşabilirsiniz.

Eğer IP alamıyor iseniz  kendi bilgisyarınıza manuel IP vermeniz gerekmektedir.

Network Yetenekleri

Özelleştirilebilen Portlar : Sonicwall firewall un tüm portları LAN , WAN , DMZ , Wireless LAN olarak tanımlanabilir.
MultiWAN : Aynı anda bir den fazla internet yada WAN erişimi tanımlanabilir.
Outbound LoadBalance : Birden fazla internet erişimini aynı anda değişik mantıklarda dengeleyerek internet çıkışının en verimli şekilde kullanılmasını sağlayabilir.
Inbound Server  LoadBalance : İç networkde aynı görevi yapan bir den fazla server var ise ( web server , terminal server … ) bu serverlara doğru olan bağlantı isteklerini değişik mantıklarda dengeleyerek dağıtabilir.
Routing : Tüm yönlere doğru IP , uygulama yada port bazında gelişmiş yönlendirme yetenekleri sunar.
Secure Wireless : Sonicwall firewall cihazı kablosuz erişim ihtiyaçları için özel yönetim yetenekleri ile donatılmıştır.
QoS : Servis kalitesi yetenekleri sayesinde önceliklendirilmeye ihtiyaç duyan trafikler ( VoIP , Video , E-Mail.. ) gibi uygulamaların daha sağlıklı ve aksamadan çalışmasını sağlar.
Bant genişliği Yönetimi :  IP , Port , Servis yada uygulama bazında bant genişliğinin yönetimini sağlar bu sayede bant genişliğinin verimli kullanılmasını sağlar.
Failover Failback :  İnternet erişiminin yedeklenmesi için gerekli senaryoları destekler.