Nasıl Bir Cihaza İhtiyacınız Var ?

Bir gün iş yerinize veya kurumunuza geldiniz ve bütün bilgisayarlarınız altüst olmuş durumda. En önemli şirket bilgileriniz, satış raporlarınız, müşteri portföyünüz tamamen silinmiş. Malesef ki verilerinizin yedeğini de almamışsınız. Ya da yedeklediğiniz dosyalar o kadar eski ki hiçbir işinize yaramaz. Ufak bir araştırmayla öğreniyorsunuz ki çalışanlarınızdan biri sosyal ağlarda paylaşılan zararlı linklerden birine tıklamış ve bilgisayar ağınızın tamamına virüs bulaşmış. Yapabileceğiniz tek şey oturup bir bardak soğuk su içmek.

İşte bu ve buna benzer senaryolar yaşamamak için iş yerinize sağlam bir güvenlik duvarı gerekli.

Firewall, yani güvenlik duvarı, bilgisayar sisteminizi dışardan ya da içerden gelebilecek tehditlere karşı korumaya yönelik sıkı önlemler almanızı sağlar. Aynı zamanda internet üzerinden şirketinizdeki bütün bilgisayarlara gelen paketleri kontrol altında tutar. Yani çalışanlarınız sizin izniniz olmadan herhangi bir web sayfasında dolaşamaz, sosyal ağları kullanamazlar.

Bu sayede bilgisayarlarınızı gelebilecek tehditlere karşı korurken aynı zamanda çalışanlarınızın iş saatlerinde sosyal ağlarda dolaşıp dolaşmadığını kontrol etme derdinden kurtulmuş olursunuz.

Güvenlik Duvarı sayesinde:

  • Önemli verilerinizin sızmasınız önleyebilirsiniz.
  • Sisteminize zararlı yazılımlar bulaşmadan tespit edilir.
  • E-postalarınızı güvenli bir şekilde gönderip alabilirsiniz.
  • Personelinizin istenmeyen web adreslerini ziyaret etmesini engelleyebilirsiniz.
  • Müşterilerinizin gizliliğini korumuş olursunuz.

Uzman Network ekibimiz ile İrtibata Geçerek Şirketinizin veya Kurumunuzun ürün pörtföyümüzde bulunan Nasıl bir cihaza ihtiyacınız olduğunu tespit edelim.

  •  -
  • Should be Empty: